saviring

Savist meisterdamine sobib kõigile, olenemata vanusest, soost või rahvusest. Loomise protsess on haarav ja arendav, mõjub kui teraapia, vabastab igapäevasest rutiinist. Vaid mõne tunnise meisterdamise käigus valmib käes hoitav tulemus, sinu enda valmistatud keraamiline ese, mis on kordumatu ja erilise väärtusega.
Ootan sind keraamika huviringi!

TEKE Stuudio (Telliskivi Loomelinnak, Telliskivi 60a/1) https://www.tekestuudio.ee
E- kell 15:30-16:30 (lapsed)
kell 18-20 (täiskasvanud)
Viimsi Noortekeskus (Randvere tee 9, Viimsi) https://viimsinoortekeskus.ee
T- kell 17:00-18:00 (lapsed)
Rannarahva muuseum (Nurme tee 3, Viimsi) https://rannarahvamuuseum.ee
K- kell 18-20 (täiskasvanud)
Lisainfo: anu@livehouse.ee; tel.: 507 7622Keraamika töötuba sobib suurepäraselt ka osaks meeskonnakoolitusest, suvepäevast või firmapeost aga samas võib olla ka lihtsalt mõnus võimalus koos pere või sõpradega toredasti aega veeta. Savist meisterdamine sobib ühistegevuseks lapse sünnipäeval või sinu enda tähtsa päeva tähistamisel.

Raku põletus – seltskondlik häppening vabas õhus
Raku põletus on madalkuumuskeraamika põletus, mis kujunes välja 17. sajandil Jaapanis.
Raku põletus toimub vabas õhus, spetsiaalses ahjus, mis köetakse gaasiga tuhande kraadini. Peale glasuuri sulamist tõstekase tulikuumad  esemed tangidega ahjust välja, pannakse saepuru sisse ummuksisse e redutseeritakse. Glasuuritud osa võtab konkreetse värvi, katmata savipind muutub aga saepuru sees ummuksis olles mustaks. Seejärel pannakse taiesed külma vette jahtuma ja puhastatakse tahmast. Kogu see protsess on tore ühistegemise rõõm, mille tulemusena valmivad omanäolised keraamilised esemed.

Loome koos meeldejääva sündmuse!